Search
Close this search box.

Kauba tagastamine

Vastavalt võlaõigusseaduse §-le 56 õigus sidevahendi abil sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Kauba puhul algab tähtaeg päevast, mil kaup on jõudnud tarbijani ning tarbijale on esitatud nõuetekohane teave lepingust taganemise õiguse kohta (võlaõigusseaduse § 54 lg 1 p 12).

Tarbijal ei ole võlaõigusseaduse § 56 alusel taganemisõigust muu hulgas lepingu puhul, mis on sõlmitud:

  • asja üleandmiseks, mis on valmistatud, arvestades lepingupooleks oleva tarbija isiklikke vajadusi;
  • asja üleandmiseks, mis on valmistatud tarbija esitatud tingimuste kohaselt;
  • asja üleandmiseks, mis oma olemuse tõttu ühendatakse pärast üleandmist muu asjaga selliselt, et neid ei saa enam teineteisest eraldada.
  • asja üleandmiseks, mida tarbija peale üleandmist oma äranägemise järgi muudab.

Lepingust taganemisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba omadustes ja toimimises veendumiseks nii nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks vi sellel on kasutamise ja/või kulumise jälgi, on õigus www.ravemoobel.ee veebipoel õigus alandada tagastatavat summat vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Kui tarbija lepingust taganeb, tagastatakse tarbijale tema poolt tasutu viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul lepingust taganemise teate jõudmisest müüjani. Tarbija peab müüjalt saadu tagastama viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul taganemisavalduse ärasaatmisest. Tarbija loetakse saadu tähtaegselt tagastanuks, kui ta saadab nimetatud tähtaja jooksul asja tavapärast saatmisviisi kasutades tagasi või annab selle isiklikult allpool nimetatud aadressile. Müüja võib võlaõigusseaduse § 111 alusel keelduda tagasimakse tegemisest seni, kuni tarbija on talle tagastanud lepingu esemeks olnud asja või esitanud tõendi, et ta on selle asja tagasi saatnud, välja arvatud juhul kui müüja on nõustunud lepingu esemeks olevale asjale ise järele tulema.

Tarbija kannab lepingust taganemise korral lepingu esemeks oleva asja tagastamise tavalised kulud. Tarbijal ei ole tagastamise kulude kandmise kohustust, kui üleantud asi või osutatud teenus ei vasta tellitule.

Taganemisõiguse kasutamiseks Rave Mööbli e-poes sõlmitud lepingute suhtes tuleb:

  • saata taganemisavaldus e-posti kaudu aadressile epood@ravemoobel.ee või muul taasesitataval viisil, mis võimaldab müüjal mõistliku kindlusega tarbija isikusamasuses veenduda. Taganemisavaldus on allaletav SIIT.
  • eelnevalt tagastamise ajast informeerides tagastada Rave Mööbli e-poest lepingu alusel saadud kaup, kasutamata ja võimalusel originaalpakendis, Rave Mööbli esinduskauplusesse aadressil Pärnu mnt 238, Tallinn.
  • kauba eest tasutud summa tagastatake 14 päeva jooksul, kliendi poolt määratud pangakontole.

Lepingust taganemiseõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isiki.

Liitu meie uudiskirjaga

Kõik uudiskirjaga liitujad saavad ka ühekordse -10% sooduskoodi.

"*" indicates required fields