Search
Close this search box.

Kuidas õigesti valitud voodi parandab sinu elukvaliteeti?

Une kvaliteet mõjutab nii meie füüsilist tervist, kui ka meeleolu ja produktiivsust. Hästi välja puhanud inimesel on vähem stressi, parem keskendumisvõime ja tugevam immuunsüsteem. Keskmiselt veedame oma elust kuni kolmandiku magades. Seetõttu on õige voodi soetamine investeering, mis parandab su elu kvaliteeti tervikuna. Kujutle ennast mõnusas, soojas, taevalikult pehmes voodis pühapäeva hommikul ringutamas ja und silmist pühkimas. See on sinu hetk, kus maailm veel uksele ei koputa. Unista veel üks unistus või naudi veerand tundi kallima kaisus – see killuke luksust aitab uuele päevale hea tujuga vastu minna. Kuidas valida voodi, mis tagab sulle ja su kaaslasele parima une, on silmale kena vaadata ja sobib sinu magamistuppa?

Proovi erinevaid madratseid ja leia endale parim

Küllap oled maganud erinevates voodites peale enda oma, näiteks hotellides või sõprade juurde ööbima jäädes. Mõnes voodis tuleb magus uni kohe, kui pikali heidad, teises vähkred kogu öö. Mõistagi on põhjuseks madrats. Me kõik oleme erinevad ja mõnele meeldib pehmem, teisele jäigem madrats. Üldiselt on nii, et mida suurem on inimese kehakaal, seda rohkem tuge ta madratsilt vajab ja võiks seega eelistada jäigemat madratsit. 

Meie Buona Notte sarja kontinentaalvoodite vedrumadratsid on 5- või 7-tsoonilise pocket-vedrustusega. See tähendab, et iga madratsivedru on pakitud eraldi kangast kotikesse. Mitmetsoonilise pocket-vedrustuse puhul on vedrud jagatud eri tsoonidesse vastavalt inimkeha erinevate piirkondade vajadustele – õlgu ning puusavööd toetatakse tugevamate vedrudega, et vältida nende liigset madratsisse vajumist. Selliselt on selgroo õige asend tagatud kogu öö jooksul.

Kui vähegi võimalik, proovi enne ostu välja valitud voodis lamada. Ideaalis võiksid varuda selleks tund kuni poolteist aega, panna selga mugavad riided ja proovida oma tavapäraseid magamisasendeid. Katseta erineva jäikusega madratseid ka koos kattemadratsiga.

Kattemadrats lisab mugavust ja pikendab madratsi eluiga

Kas ja milleks on vaja kattemadratsit? Meie soovitame kindlasti seda kasutada, põhjuseid on mitmeid. Esiteks lisab kattemadrats pehmust ja mugavust, eriti jäiga põhi madratsi puhul. Kattemadratsit on lihtsam puhastada, see kaitseb põhimadratsit ja pikendab põhimadratsi eluiga. 

Mõned kattemadratsid võivad aidata reguleerida temperatuuri, hoides magaja keha jahedamana või soojemana vastavalt vajadusele. Näiteks leiad meie valikust kliimalateksist kattemadratsi, mis on pealt kaetud lambavillaga. Kliimalateksiga pool on suvel jahutav ning lambavillaga pool talvel soojendav ja reguleerib paremini niiskust. Materjalina on see pehme, vastupidav ja elastne, laseb õhku läbi ning reguleerib ise oma niiskussisaldust. Lisaks on kliimalateks ka tervislik, kuna selles ei paljune tolmulestad.

Arvesta oma voodikaaslase eelistustega

Aruta uue voodi valik kindlasti koos kaaslasega läbi. Mõnele inimesele meeldib kõrgem, teisele madalam voodi. Mugav peab mõlemal olema ning alati ei ole vaja isegi kompromissile minna! Kui sinu ja kaaslase kehakaalude erinevus on suur, on parim valik kaks eraldi madratsit samas voodis. Nii on üks voodipool kõvema, teine pehmema madratsiga. 

Kui leiate mõlemale ühtviisi hästi sobiva madratsi, siis eelistage kindlasti pocket-vedrustust. Tänu pakitud vedrudele saab keha lamamisel tuge õigetest ja vajalikest kohtadest – keha survele ei allu mitte kogu madratsi pind, vaid ainult see madratsiosa, millele langeb keharaskus. Nii võid voodikaaslase kõrval vabalt külge keerata, kartmata, et madratsi õõtsumine kaaslase und segaks.

Disaini voodi vastavalt oma maitsele

Enne voodi tellimist tee kindlaks, kas soovitud mõõtudega voodi mahub magamistuppa ettenähtud kohta. Kas voodi ümber jääb piisavalt ruumi, et vabalt liikuda, ilma pidevalt ennast ära löömata? Kas toa uks ja kappide uksed mahuvad vabalt lahti käima, ega voodipeats ei takista akna avamist? Ruumi võiks jääda ka öökappidele.

Tavaliselt on voodi magamistoas kõige suurem ja domineerivam mööbliese. Kindlasti leiad meie laiast valikust voodipeatsi, katteriide ja jalad, mis sobivad sinu kodu sisekujundusega. Kui tuled meie esinduskauplusesse detaile valima, võta kaasa tükike oma magamistoa tapeeti, seina värvinäidis või riba kardinakangast. Hea meelega anname nõu, et leida kõige paremini klappivad värvikombinatsioonid.

Võta kasutusele nutikad panipaigad 

Öökapid voodi kõrval on levinud ja praktiline valik. Kui ruumi on rohkem, siis kaalu lisaks pesukasti või panipaiga funktsiooniga tumba soetamist. Pesukasti saad tellida sama kangaga, nagu voodi, nii et magamistoa mööblist moodustub kena ühtne tervik. See on suurepärane kaks ühes lahendus – pesukasti sees saad hoiustada voodipesu, päevatekki või muid väiksemaid asju. Samas näeb see elegantne välja ja suurema peo käigus võid pesukasti silmagi pilgutamata elutuppa tuua, et täiendavaid istekohti tekitada. 

Kui sul on erisoove, anna neist julgelt meile teada. Nii voodeid kui madratseid saab tellida erimõõtudega. Kõik meie voodid valmivad käsitööna. Toote tarneaeg sõltub tellimuste mahust, jäädes enamasti vahemikku 4-8 nädalat.

Liitu meie uudiskirjaga

Kõik uudiskirjaga liitujad saavad ka ühekordse -10% sooduskoodi.

"*" indicates required fields